ZŠ sv. Zdislavy

Orientační dny VI. třídy ve Staré Vsi n. Ondřejnicí
vloženo: 30. září 2018

Na svůj první společný třídenní pobyt v diecézním centru mládeže ve Staré Vsi letošní šesťáci asi hned tak nezapomenou. Všechno bylo super – počasí, týmáci, hry, soutěže, jídlo, buchty od maminek, povídání, sportování i spaní ve vagóně. Přestože někteří přicházeli v pondělí na nádraží s jistými obavami, ve středu byste je nepoznali – samá legrace, samý úsměv a smích.

Při náročném biatlonu si vyzkoušeli spolupráci, toleranci, trpělivost, výdrž i kondici. Za necelé tři dny toho stihli hodně – soutěž Třínozí se seznamují s okolím, Hry bez hranic, Malí architekti, Pohádkové scénky, opékání, trampolína, fotbal, ringo, softball, kriket, ovečky, koťátka, mše v kostele, Terka na laně, houpačky, povídání o volném čase a vzorech.

Několikadenní pobyt, tzv. Orientační dny, organizujeme v průběhu školního roku pro žáky všech tříd druhého stupně. V říjnu do Staré Vsi pojedou deváťáci, aby se zamýšleli nad tématy přijetí zodpovědnosti. Před adventem pojedou osmáci na duchovní obnovu a sedmáci v únoru na lyžařský výcvik.

 

Den církevních škol - pouť do Chlebovic
vloženo: 07. září 2018

V úterý 18. září jsme oslavili Den církevních škol společným putováním přes Palkovické hůrky na zajímavé místo na kopci nad Chlebovicemi. Na místě stojí 12 m vysoký kříž, kamenný oltář a dřevěná socha sv. Marie Goretti, patronky čistých vztahů. Uprostřed nádherné přírody jsme prožili mši svatou s o. Martinem Kudlou. Děti z prvního stupně šly zkrácenou trasu a stihly navštívit také včelařské muzeum v Chlebovicích, kde byl pro ně připraven zajímavý program.

Budování výtahu projekt
vloženo: 14. srpen 2018

dokument

Budování výtahu je financováno z velké části z projektu. V přiloženém dokumentu je vše důležité napsáno. dokument

Aktuální informace
vloženo: 12. únor 2014

Podívejte se na stránky školy: http://www.zdislava.net/